Дневниците на гроздето

Your browser isn’t supported anymore. Update it to find the ideal YouTube knowledge and our latest functions. Learn more

В резултат на това се подобряват водният, въздушният и хранителният режим на растението.

Основен недостатък при често приложение е уплътняването на подорния слой.

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Начало » Статии » Oбработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Когато подложката и калемът са с различна дебелина, тогава трябва да направите друго. Обикновено това се случва при стари, измръзнали лози, които искате да облагородите или пък да им смените сорта. Трябва отново да почистите пръстта около пръчката, отрежете мястото на старата спойка. Почистете кората и отрежете пръчката. Тук трябва да сложите поне два калема в двете противоположни страни на подложката, като направите разцепи за клинчетата. Можете да работите и с единичен калем.

При двата метода на съхранение, джибрите, съдът и мястото около него се поръсват с дървесна пепел. Добре съхранените джибри от червено грозде придобиват червен цвят, а белите сортове – зеленикав.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или обработване на лозя лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Дневниците на гроздето”

Leave a Reply

Gravatar